Pokud vám doma zajde i kaktus, nebojte se, i přesto existuje pár rostlin, kterým by u vás mohlo být dobře. Stačí jim k životu opravdu málo a vy budete mít hned zelenější a veselejší byt. A třeba nakonec zjistíte, že už se bez pokojovek neobejdete a váš byt se nakonec promění v džungli.
Asparágus
Asparágus někteří kvůli jeho vzhledu mylně považují za kapradinu, avšak není tomu tak. Je z rodiny liliovitých a je to jedna z nejméně náročných pokojových rostlin, která nepojde snad nikomu. Ke svému životu potřebuje jen malé množství světla, nejradši bude na stinném místě. Stačí ho občas trochu zalít a párkrát za rok orosit lístky, zejména v létě. Na oplátku vám bude čistit vzduch od jedovatých škodlivin, a to se vyplatí.
Crassula ovata
Tomuto sukulentu stačí, když ho umístíte na okenní parapet s dostatečným množstvím světla a občas ho mírně zalijete. V létě jednou za týden, v zimě jednou za dva, klidně i za tři týdny. Opadané části sukulentu stačí položit zpátky na hlínu a zanedlouho se dočkáte nové rostlinky.
Tchýnin jazyk
Tchýnin jazyk, nebo-li Sansevieria laurentii, je velmi oblíbenou pokojovkou našich babiček a častokrát ji můžeme vidět v nemocničních chodbách, školách nebo na úřadech. A to z jednoho jediného důvodu – je opravdu nenáročná. Produkuje velké množství kyslíku, a proto je vhodná do ložnice, pročistí vám vzduch a bude se vám lépe spát. Preferuje dostatek nepřímého světla, ale zvládne být krátkodobě i v úplném stínu. Jednou týdně ji zalijte a bude u vás nadmíru spokojená.
Šplhavnice
U šplhavnice se můžeme setkat s různobarevnými listy. Existuje šplhavnice „zlatá“, žíhaná, světlá, tmavá,.. Zkrátka jejích druhů je spousta. Svými listy vám hezky vynikne mezi ostatními pokojovkami. Rychle se rozrůstá a nejlépe jí bude, když bude mít po čem „šplhat“. Nemá ráda vyloženě stín, ale dostatek nepřímého světla. Zalévá se až když má suchý substrát, občas jí můžete orosit listy. Taktéž čistí vzduch od škodlivých látek, proto si ji neváhejte pořídit.